Super jídla dokonalá pro jarní detox. Takto vám pomohou

Date:

Jarní detox je na programu prakticky každé ženy. V letošním roce si ovšem nemusíte dělat starosti s tím, do jaké detoxikační kúry investujete. Protože v každém oddělení ovoce a zeleniny, dokonce i na louce, naleznete vše, co váš organismus po zimě pročistí, nabudí a ozdraví.

Celeru je jednou z nejlepších potravin pro jarní detox.

Chřest

Detoxikační nástroj první ligy. Pomáhá čistit ledviny a snižuje zadržování vody. Obsahuje inulin, který podporuje růst a aktivitu přátelských bakterií ve střevech, což zlepšuje jak trávení, tak imunitu. Navíc jde o potravinu s nejvyšším obsahem glutathionu, důležitého antikarcinogenu. Jedna porce má přitom jen 27 kalorií a je plná živin. Díky vysokému obsahu vlákniny a nízkému glykemickému indexu je považován za inteligentní sacharid.

Špenát

Zelenina bohatá na protirakovinné a protizánětlivé antioxidanty. Jeho zelené listy jsou také dobrý zdroj omega-3 mastných kyselin. Alkalizuje organismus. A jeden šálek čerstvého špenátu obsahuje dvojnásobnou dávku denní potřeby vitamínu K. Ten je spolu s vápníkem a hořčíkem nezbytný k udržení zdravých kostí.

bylinky, mražení
ČTĚTE I
Tyto tři potraviny se vyplatí mít v chladničce pořád! Zde jsou důvody
Pampeliška

Pause0%VolumeAd
Považujeme ji za plevel, ale ve skutečnosti jde o superpotravinu. Aktivně pomáhá detoxikovat játra. Velmi povzbuzující je pro trávicí šťávy a napomáhá trávení tuků. Obsahuje 48 látek, které podporují přirozenou detoxikaci vašeho těla. Navíc zelené a mladé pampeliškové listy v salátu dokonale chutnají a hýří zdravím.

Celer

Beautiful woman drinking an organic green smoothie. Fit young woman drinking detox juice using paper straw isolated against blue background. Healthy girl enjoy detox drink and looking away.

Potravina s vysokým obsahem vlákniny, která pomáhá při pročišťování tlustého střeva i při hubnutí. To z celeru dělá jednu z nejlepších potravin pro jarní detox. Aktivní ftalidy uvolňují stěny tepen a snižují krevní tlak. Navíc je prokázáno, že chrání jaterní buňky před škodlivými účinky alkoholu a jiných toxinů. Spolu s protirakovinnými sloučeninami je potravinou číslo jedna pro úspěšný start do jara.

Zelený čaj

Alespoň na jaře je vhodné nahradit jím kávu i slazené nápoje. Pomáhá vyplavovat toxiny a zvyšuje funkci jater. Je plný polyfenolů, které v těle vytváří extra teplo a spalují kalorie, takže můžete zhubnout. Odborníci na hubnutí a dietologové se přitom shodují, že zelený čaj bez cukru je nejvhodnějším nápojem, který podpoří vaši cestu hubnutí do plavek.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Jak postupovat při nespokojenosti s nákupem na internetu

S nekvalitními službami všeho druhu se bohužel pravděpodobně setkáme několikrát...

Plazmová svářečka: Precizní svařování i dělení materiálů

Plazmová svářečka je s oblibou využívána pro efektivní dělení...

Květiny pro štěstí

Některé rostliny mají dar přinášet štěstí do domácnosti a...

Už nejsou obviněni: Generální prokuratura SR zrušila obvinění známé influencerky i jejího manžela

Na konci září loňského roku (2021) byla kauza Zuzany...