Apartmán ve Vysokých Tatrách s nádherným výhledem a důrazem na přírodní materiály

Date:

Majitelé tohoto horského apartmánu se na horách nenarodili, ale přirostli jim k srdci natolik, že si v Tatrách vytvořili druhý domov, který je celoročně obyvatelný a komfortní pro celou rodinu.

Manželé Jana a Pavel nechtěli klasickou horskou chalupu či chatu. Když objevili možnost koupit si apartmán ve Vysokých Tatrách, neváhali. „O starší nebo samostatný víkendový dům bychom se museli více starat. Volný čas na horách si chceme zatímco nejvíc užívat jinak,“ říká Jana a pokračuje: „Úpravy interiéru jsme s důvěrou ponechali na interiérovou designérku Janu Cymorkovou, se kterou máme ty nejlepší zkušenosti. Už dříve nám navrhovala a realizovala naše bydlení.“

apartmán v Tatrách

O romantiku s příchodem do studené chalupy se v tomto případě majitelé připravili. Tady je čeká moderní a prakticky zařízený interiér, kde je příjemně teplo. „Jana a Pavel nemají rádi přeplněný prostor, ale jednoduché a čisté řešení s důrazem na přírodní materiály a v maximální míře praktický interiér vzhledem k jeho běžné údržbě,“ vysvětluje designérka Jana a dodává: „Výhodou bylo, že jsme začali ve stádiu holobytu a měli jsme možnost provést i malé dispoziční změny. Zvětšili jsme koupelnu, protože v ní chtěli mít majitelé také saunu. Tím pádem jsme posouvali jednu příčku a ukrojili trošku z sousední ložnice. Obývák jsme zase malinko rozšiřovali.“

Apartmán je vlastně 3-pokojový byt s otevřeným společenským prostorem s kuchyní, jídelnou a obývacím pokojem, dvěma ložnicemi, koupelnou a vstupní chodbičkou. Bonusem je, že jej kolem dokola lemuje balkon, ze kterého jsou krásné výhledy do tatranských dolin.

apartmán v Tatrách
Jídelní kout se stolem z masivního dřeva a šedými židlemi osvětlují visící lampy z příjemné kombinace dřeva a jantarového skla.
Dřevo k horám patří

Designérce Jance bylo od začátku jasné, že zde nesmí chybět masivní dřevo, ale ne na podlaze. Na ni upřednostnila ve společenské části bytu odolnou a snadno udržovatelnou dlažbu z minerálního kompozitu. Je pocitově teplá a výborně kontrastuje s nepřehlédnutelnou dřevěnou stěnou, která se táhne téměř podél celého bytu.

Portrait of a man holding a crate full of fresh produce in a farmer’s market

Masivní, nahrubo opracované desky přecházejí i na dveře do jedné z ložnic, které se díky tomu ve zdi zcela ztrácejí. Dřevěný obklad se opakuje také v obou ložnicích, kde jim dělá společnost celoplošný koberec na podlaze. Obklad se opakuje ještě na toaletě a zakrývá zde světlík se všemi stoupačkami. V koupelně zastupuje tento přírodní materiál sauna. Je vyrobena na míru z kvalitního dřeva hemlock, které je bez pryskyřice a bez suků. Na toaletě i v koupelně kontrastují s teplým dřevem šedé plochy podlahy a stěn, obložené keramickým obkladem. A jelikož dřevo je příjemně zútulňující, vybrala z něj designérka Janka i jídelní stůl a závěsná svítidla nad ním z kombinace dřeva a skla.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Jak postupovat při nespokojenosti s nákupem na internetu

S nekvalitními službami všeho druhu se bohužel pravděpodobně setkáme několikrát...

Plazmová svářečka: Precizní svařování i dělení materiálů

Plazmová svářečka je s oblibou využívána pro efektivní dělení...

Květiny pro štěstí

Některé rostliny mají dar přinášet štěstí do domácnosti a...

Už nejsou obviněni: Generální prokuratura SR zrušila obvinění známé influencerky i jejího manžela

Na konci září loňského roku (2021) byla kauza Zuzany...