10 nápadů na inspirativní podlahy a obklady

Date:

I ten nejnenápadnější byt s naprosto obyčejným nábytkem se může díky vzorované podlaze přeměnit na neobvyklý. Zatímco existuje mnoho způsobů, jak dosáhnout perfektního mix stylů, zde je několik tipů, které vás provedou kombinací dlaždic, obkladů a podlahy.

1 Moderní bez moderny

Máte-li kuchyň zařízenou v moderním stylu, neznamená to, že vzorovaná dlažba není i pro vás. Geometrické vzory se využívají ve vysokém měřítku – buď je použijete do venkovského stylu ve spojení se dřevem, nebo vytvoříte kontrast s moderním, když sebou přinesou zajímavý akcent. Geometrie se objevuje nejen na oblečení či doplňcích, ale do popředí se dostávají také vinylové podlahy, které na sobě nesou tento vzor.

podlahy
1 Foto Ballerina/Cymorka.sk
2 Dotyk z přírody

Kamenná podlaha a dřevo. Další tip na kontrastní materiály, které zároveň evokují přírodu. Stačí, když místo skutečného kamenného obkladu použijete umělý kámen, kde se výrobci stejně snaží o co nejvěrnější imitaci přírodních obkladů. Výhodou umělých obkladů je široký výběr barev a celkového provedení, čehož u obkladů z přírodního kamene nelze dosáhnout.

3 Všechno je dovoleno

Kdo řekl, že dlažba nebo obklad musí mít pouze tvar obdélníku či čtverce? Kuchyňskou zástěnu nebo stěny sprchového koutu můžete ozvláštnit také barevným obkladem ve tvaru šestiúhelníku nebo kosočtverce uloženého ve 45stupňovém úhlu. Kreativitě se ani v tomto případě meze nekladou. Chcete-li přinést do kuchyně trochu života a barvy, dobrou volbou bude právě takový obklad. Totéž platí pro koupelnu.

podlahy
3 Foto Mmosaics
4 Eklektická krajka

Smiling couple with coffee taking break from moving home

Spojování moderních materiálů a tradičních vzorů, které vytváří iluzi dlažby – tento trend se drží na předních příčkách výrobců již několik let. V našem případě se však jedná o vinylovou podlahu od Beija Flor. Majitelka společnosti pochází z Izraele, což se nakonec podepsalo i na kolekci Authentic, která tuto zemi evokuje. Tvůrce na ní zanechává stopy významných období a kultur. Svým designem se hodí zejména do kuchyně či koupelny.

V koupelně jednoznačně vítězí dlažba. No nemusí to být jediný výběr. V současnosti se využívají také korkové podlahy, které stejně dobře snášejí vlhkost. Co se týče kuchyně, podlahy v této místnosti se myjí nejčastěji, proto je místo dlažby dobrou alternativou vinylová podlaha, která nereaguje na vodu a vlhkost a je vodotěsná.

- Reklama -pr článek

Nové příběhy

Další články autora
Katka

Jak postupovat při nespokojenosti s nákupem na internetu

S nekvalitními službami všeho druhu se bohužel pravděpodobně setkáme několikrát...

Plazmová svářečka: Precizní svařování i dělení materiálů

Plazmová svářečka je s oblibou využívána pro efektivní dělení...

Renovace laku auta – navraťte vozidlu perfektní lesk

Renovace laku auta v kombinaci s ochrannými nanopovlaky umožňuje...

Květiny pro štěstí

Některé rostliny mají dar přinášet štěstí do domácnosti a...